Australia

Australia to zarówno wyspa jak i kontynent, który kryje w sobie wyjątkowe okazy fauny i flory. Miejsce to jest niesamowite przez okazy roślin i zwierząt, które tu zamieszkują oraz fakt, iż jest zupełnie odmienne niż reszta świata. Wraz z człowiekiem przywędrowały tu szpaki, koty, króliki, psy dingo, konie i wielbłądy, co dodatkowo ubarwia ten kontynent. To kraina pełna malowniczych widoków i atrakcji. Można tu zobaczyć cudowne rafy koralowe, ośnieżone górskie szczyty czy też zachwycić się tropikalną dżunglą.

Będąc w Australii warto przejechać się 7,5 kilometrową kolejką linową Skayrail, która ulokowana jest ponad lasem tropikalnym. Atrakcja ta bowiem gwarantuje niezapomniane widoki (www.pinterest.com/seeaustralia/). Oprócz tego ma ona wiele przystanków, które umożliwiają spacer krótkimi szlakami prowadzącymi przez dżunglę. To niewątpliwie pozwala bliżej poznać dziką przyrodę Australii. Ostatni przystanek ulokowany jest w miasteczku Kuranda, a pierwszy w Cairns.

australia3

Dla miłośników przyrody pięknym miejscem okaże się także Pandanus swamp board walk. To teren bagnisty, który porośnięty jest dziewiczą wciąż dżunglą. Można tu zobaczyć niezwykle śmiałe indyki australijskie a także pełne majestatu kazuary.

Cudownym miejscem okaże się niewątpliwie również Park Narodowy Daintree, w którym znajdują się specjalne szlaki na piesze eskapady przez dżunglę. Warto wybrać się też na wycieczkę łodzią po rzece mangrowej – Daintree River. Umożliwia to bowiem nie tylko zobaczenie tego miejsca z innej perspektywy, ale i dojrzenie krokodyla.

australia

Nie tylko dżungla, ale i wodospady, a także niesamowite zwierzęta czekają na odkrycie podczas wycieczki wzdłuż rzeki Mossman River. Dodatkową atrakcją jest zaś kąpiel w rzece pełnej kolorowych ryb.

Australia jest atrakcyjnym miejscem dla odwiedzających o każdej porze roku, jednakże warto pamiętać, że najdrożej jest tu w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra, wtedy też natłok turystów może nieco przeszkadzać. Sezon przypada w Australii od listopada do marca, jednakże mniej więcej od grudnia do lutego temperatury są tu niezwykle wysokie, warto więc wybrać się na ten kontynent w okresie od maja do połowy października.

By dostać się do Australii (www.australia.com/en) potrzeba jest wiza, jednakże trzeba pamiętać, że nie ma możliwości nabycia jej na granicy. Nie ma obowiązku szczepień.

Australia
Przewiń do góry