Nowa Zelandia

Nowa Zelandia to niezwykła wyspa, która zachwyca swym bogactwem naturalnym i odmiennością. Na turystów czeka tutaj wyjątkowa fauna i flora oraz ogrom geologicznych atrakcji. Można tu podziwiać aktywne wulkany, pełne skarbów parki narodowe oraz malownicze krajobrazy. Dzika natura oczarowuje i magnetyzuje, a tutejszy spokój zapewnia głęboki relaks.

Bogactwo geologicznych atrakcji i ciekawostek, które charakteryzują Wyspę Północną

Nowa Zelandia składa się z dwóch głównych wysp – Północnej i Południowej. Pierwsza z nich zachwyca terenem aktywnym wulkanicznie, to tutaj można odnaleźć takie perełki jak Ngauruhoe, Ruapehu czy Tongariro, które znajduje się w pełnym skarbów Tongariro National Park. W parku tym czekają piesze szlaki turystyczne, których pokonanie zajmuje parę dni, jednakże warto, bowiem znajduje się tu wiele niezwykłych gatunków fauny i flory.

Oprócz wulkanów i cudów przyrody na wyspie tej można odnaleźć również interesujące regiony geotermalne takie jak Rotorua znana na całym świecie, w której czeka Szampański basen pełen bąbelków przypominających te ze złotego trunku. Cały zbiornik zaś mieni się feerią barw – zieleni, błękitu i mocnego pomarańczu.

Cuda Wyspy Południowej – fiordy, piękne masywy górskie i bajeczne krajobrazy

Choć na Wyspie Południowej mniej jest cudów geotermalnych to jednak miejsce to zachwyca nieco innymi zjawiskami i przyrodniczymi atrakcjami. Większą część wyspy zajmują Alpy Południowe, niezwykle wysokie i majestatyczne. Na terenie tym wyróżniają się przede wszystkim lodowce Franciszka Józefa oraz Fox.

W tej części Nowej Zelandii znajdują się także fiordy, ogromne doliny, które stanowią poszarpaną i malowniczą linię brzegową. Warto zobaczyć również Park Narodowy Fiordland, który w całości wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Naturalne piękno Nowej Zelandii trudno objąć słowami. Widoki zapierające dech w piersiach, wyjątkowe gatunki zwierząt i roślin, niezwykłe fiordy, górskie szczyty, wulkany i gorące źródła – to tylko początek przygody jaka czeka na antypodach (wycieczek można poszukać na http://www.wycieczkinowazelandia.pl/).

Nowa Zelandia
Przewiń do góry