Tasmania

Kusi dzikością przyrody, która zajmuje 1/4 powierzchni. Jest tu pięknie, zielono a jednocześnie tajemniczo. Kojarzona jest zwykle z diabłem tasmańskim, zwierzęciem zamieszkującym te tereny, który został tak nazwany ze względu na swój wygląd (czerwone końcówki uszu i kły) oraz od miejsca zamieszkania. Mowa o Tasmanii – pięknej wyspie, położonej u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Jest jednocześnie jednocześnie najmniejszym stanem Federacji Australii.

Przyroda Tasmanii zachwyca swoją różnorodnością. Sam teren jest bardzo górzysty, występuje tutaj gęsta sieć rzek oraz liczne jeziora polodowcowe. Znajduje się tutaj aż 400 parków i 19 rezerwatów przyrody. Zamieszkują ją niezwykłe, niespotykane gatunki zwierząt i ptaków. Ponadto Tasmania obfituje w bogactwo flory. Są tutaj lasy deszczowe, paprociowe, eukaliptusowe, bukowe oraz lasy sosen huon, które uważane są za najstarsze drzewa na świecie.

Atrakcje Tasmanii to przede wszystkim piękno górskiej przyrody. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Park Narodowy Franklin-Gordon Wild Rivers, nazwany sercem dzikiej części Tasmanii. Znajdziemy tu zapierające dech w piersiach widoki na szczyty górskie, przepiękny las deszczowy, urokliwe doliny rzek oraz fascynujące i zachwycające wąwozy. Dużą atrakcją dla turystów jest możliwość skorzystania z tamtejszych spływów kajakowych. Z kolei na amatorów długich i ciekawych szlaków trekkingowych czeka. Długość samego szlaku liczy 65 km i jest opcją wybieraną tylko przez wytrwałych turystów. Aby go pokonać potrzeba siły i determinacji, bowiem na trasie znajdują się m.in. strome góry i dzikie rzeki.

Natomiast miłośnikom odpoczynku i leniuchowania polecane są przepiękne tasmańskie plaże. Otoczone są wysokimi klifami, a na ich terenie znajduje się kilka setek latarni morskich.

Jak widać Tasmania zachwyca przede wszystkim pięknem swej przyrody. Jest idealnym miejscem na chwilowe zatrzymanie się, odetchnięcie i oderwanie się od życia w ciągłym biegu. Więcej informacji o tym co zobaczyć, zwiedzić i gdzie pojechać znajdziemy na stronie http://www.discovertasmania.com.au/

Tasmania
Przewiń do góry