Maroko

Maroko to pełne tajemniczości państwo położone w pasie zachodniego wybrzeża Afryki Północnej. Wiąże się z nim wiele legend, a na jego terenie można podziwiać przede wszystkim niezwykłe góry Atlas. To raj dla miłośników kolarstwa górskiego, trekkingu i długich wycieczek.

Malownicze krajobrazy, ośnieżone zbocza czy też lasy cedrowe można podziwiać w części gór Atlas rozciągających się na południe miasta Fez oraz we wschodniej części kraju. Zachwycą tutaj także interesujące formacje skalne oraz niezwykłe wodospady. Dodatkowym atutem jest ośrodek Mischliffen, który to jest bardzo dobrze przygotowany na zimowe szaleństwa na nartach. Znajduje się on w Ifran, głównej miejscowości Średniego Atlasu.

Będąc w Maroko warto zobaczyć również Park Narodowy Tubkal. Oczarują tutejsze zagubione w górach wsie, przepiękne orły oraz skaliste turnie. To także teren, na którym znajduje się najwyższy szczyt Afryki Północnej – Tubkal o wysokości 4167 metrów n.p.m. oraz prawie tak samo wysoki Jbel Angour, do którego można dojść ze schroniska Tacheddirt.

Warto odwiedzić również pasmo górskie Azil, które jest jednym z bardziej interesujących widokowo pasm w całym Atlasie Wysokim. Głównymi atrakcjami, prócz zjawiskowo wysokich szczytów, są dodatkowo Kaskady Ouzoud znajdujące się na północny zachód od Azilal. Te wspaniałe wodospady mają ponad sto metrów wysokości, a roślinność w tym miejscu wpływa na to iż powietrze jest tutaj wilgotne i tropikalne.

Maroko najlepiej odwiedzić wiosną lub jesienią. Jest to bowiem czas, gdy upały nie doskwierają już tak bardzo. Jeśli jednak prócz odwiedzenia przepięknych gór ma się jeszcze ochotę na przeróżne festiwale czy to kulinarne czy też muzyczne warto wybrać na odwiedzenie lato, choć trzeba się wtedy liczyć z wysoką temperaturą.

Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Maroko, jednakże można wybrać przesiadkę spośród kilku możliwości i zwiedzić dzięki temu przy okazji jeszcze jedno miejsce. Szczepienia przed wyjazdem do Maroko nie są obowiązkowe, choć oczywiście można je zrobić, by czuć się spokojniejszym.

Maroko
Przewiń do góry