Szwajcaria

Szwajcaria to miejsce idealne dla miłośników górskich wycieczek. Ulokowana jest ona w Europie Zachodniej i graniczy z takimi państwami jak Francja, Włochy, Niemcy, Austria czy Liechtenstein. Mnóstwo tu platform widokowych, kolejek górskich, szlaków pieszych i rowerowych, a przede wszystkich ośnieżonych i zapierających dech w piersiach szczytów.

Warto wybrać się około 30 kilometrów od Berna do miasteczka Interlaken. Jest ono bowiem bazą wypadową w Alpy Berneńskie. Znajduje się ono między dwoma polodowcowymi jeziorami – Brienz oraz Thun. Można tu zarówno podziwiać alpejskie szczyty jak i skorzystać z licznych atrakcji takich jak rejsy parowcami czy statkami wycieczkowymi.

Idealnym miejscem na wakacje okaże się także Oberland. To miasto słynie dzięki górom i właśnie tutaj można się nimi naprawdę nacieszyć. Niekończące się wycieczki, wspinaczki czy trekking to dopiero początek udanego pobytu.

Prawdziwym rajem dla narciarzy okaże się zaś region Jungfrau. Widoki są tu wręcz zjawiskowe, a cały obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Także tutaj można podziwiać najwyżej położoną stację kolejową w Europie Jungfraujoch – znajduje się ona na 3454 metrze n.p.m a także zobaczyć obrotową restaurację ulokowaną na szczycie Schilthorn. Dodatkowym atutem tego miejsca jest niewątpliwie najdłuższy lodowiec w całych Alpach – Aletsch, mający aż 22 kilometry.

Ci, którzy kochają górskie wędrówki koniecznie powinni wybrać się na 10-kilometrową trasę, która wiedzie przez Niederhorn, Burgfeldstand, Gemmenalphorn oraz Habkern. Na Niederhorn wiedzie liniowo-terenowa kolejka, a także kolejka gondolowa. Wędrując tą trasą można naprawdę wypocząć, widoki są oszałamiające – malownicze skały wapienne, łąki pełne barwnych kwiatów, a także wspaniały krajobraz jeziora Thun to tylko niektóre z czekających atrakcji.

Szwajcarię można odwiedzać cały rok. Miłośnicy wędrówek powinni tu jednak zawitać latem, a wielbiciele sportów zimowych oczywiście zimą. Najlepsze warunki dla narciarzy panują tu od grudnia do kwietnia.

Szwajcaria
Przewiń do góry