Los Angeles

Panorama Los Angeles

Los Angeles to inaczej Miasto Aniołów pełne kalifornijskiego słońca. Rajskie plaże, krystalicznie czyste wody Oceanu Spokojnego oraz wielkie drapacze chmur to wszystko przyciąga turystów z całego świata. To tu spełniają się sny o sławie, choć nie brak tutaj także nędzarzy. Los Angeles bowiem jest metropolią pełną kontrastów.

Informacje praktyczne dla turystów, którzy pragną zobaczyć Miasto Aniołów

Los Angeles należy do najważniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Mieszka tu aż 4 miliony osób, a pogoda zachwyca, bowiem przez większą część roku metropolia ta jest pełna słońca. Zimą temperatury sięgają do około 15 stopniu, a latem często powyżej 30 stopni Celsjusza.

Przed wyjazdem należy skompletować apteczkę pierwszej pomocy oraz wykupić ubezpieczenie od kosztów leczenia, tak by w wypadku, gdy potrzebna będzie pomoc placówki medycznej móc liczyć na zwrot pieniędzy za te usługi. Miejsca oferujące atrakcje turystyczne są raczej bezpieczne, jednak nie warto samemu zwiedzać po zmroku czy też spacerować po dzielnicach w południowej i wschodniej części miasta a także w okolicach Greyhound.

Los Angeles

Co warto zwiedzić będąc w Los Angeles, czyli słów kilka o popularnych atrakcjach

Będąc w „Mieście Aniołów” warto zwiedzić bajkową krainę Disneya, zwłaszcza podróżując z dziećmi czy też zobaczyć kolekcje masek w Okręgowym Muzeum Sztuki. Niezwykle ciekawe są także takie dzielnice jak Beverly Hills, Downtown czy Hollywood. Oczywiście nie sposób zapomnieć o największym kurorcie w Los Angeles czyli Santa Monica.

Los Angeles to niezwykle ciekawe miasto, które tętni życiem. W zależności od miejsca zamieszkania może ono stanowić spełnienie marzeń lub też udrękę. Niezaprzeczalne jest jednak, że miejsce to ma swój urok, który przyciąga do niego miliony ludzi.

Los Angeles
Przewiń do góry