Nowy Jork

Najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych, a zarazem miejscem kojarzonym z karierą, Broadwayem i nowoczesną cywilizacją. Nowy Jork ulokowany jest w północno-wschodniej części USA w połowie drogi między Bostonem i Waszyngtonem. Główna jego część zaś położona jest na trzech wyspach – Long Island, Staten Island oraz Manhattan.

Symbolem tego miasta jest oczywiście słynna Statua Wolności, której rzeźbiarzem był Frederic Auguste Bartholdi. Atrakcją jest niewątpliwie fakt, iż można wspiąć się aż na samą górę, do korony, która wieńczy głowę posągu i podziwiać niesamowite widoki. Statua Wolności stanowi także symbol wolnej Ameryki.

Będąc w Nowym Jorku koniecznie trzeba zobaczyć Brooklyn Bridge, który niegdyś był szczytem inżynieryjnych możliwości. Początkowo stanowił największy most wiszący na całym świecie, obecnie zaś jest jednym z kilku znajdujących się nad East River. Niewątpliwie jednak warto go zobaczyć, bowiem on także stanowi symbol Nowego Jorku.

 

Jedną z najsłynniejszych ulic tego miasta jest zaś Piąta Aleja. Kojarzona jest z bogactwem i to właśnie tutaj znajdują się sklepy dla klientów wymagających i posiadających wyrafinowany gust. Przechadzając się tutaj warto zwrócić uwagę na kilka pięknych pomników, które powstały w latach 1932 – 1940. Tutaj także wzniesiono katedrę św. Patryka, ogromny gotycki kościół, którego początek sięga 1888 roku.

Miejscem, w którym Nowojorczycy uwielbiają spędzać czas wolny jest natomiast Central Park. To pełne zieleni miejsce, w którym można posłuchać jak grają utalentowani muzycy, aktorzy czy też przyjrzeć się tancerzom lub malarzom. Można tu także zapisać się na kurs tańca amerykańskiego, czy też po prostu pospacerować i pozbierać myśli.

Nowy Jork oferuje mnóstwo atrakcji przez cały rok, jednakże wybierając się tu w czasie sezonu trzeba przygotować się na ogrom turystów i to, że czasem można na zwiedzanie jednego miejsca stracić cały dzień. Nie jest to więc najlepsza opcja dla tych, którzy pragną w krótkim czasie doświadczyć jak największej liczby atrakcji. By nie przepłacać za bilet lotniczy warto z o wiele większym wyprzedzeniem go zarezerwować i najlepiej poza sezonem.

Nowy Jork
Przewiń do góry