Tokio to stolica Japonii ulokowana nad Oceanem Spokojnym. Położona jest ona na jednej z największych z Wysp Japońskich – Honsiu i czaruje mnóstwem atrakcji. Każdego dnia można tu odkryć nowe miejsce i zachwycać się wielowiekową kultura i tradycją zupełnie odmienną i wyjątkową.

Przede wszystkim koniecznie należy zobaczyć ogrody cesarskie, bowiem można tu naprawdę się nie tylko zrelaksować, ale i zachwycić. To przepiękny, zadbany park, który niegdyś miał służyć jedynie cesarzowi. Wyczuwa się tu niesamowity spokój, a zarazem jest to niewątpliwie oaza w samym środku miasta. Teren ogrodów jest otoczony szosą, a japońskie sosny bonzai, które niejednokrotnie mają ponad sto lat mogą oczarować.

Odpoczynek od miejskiego zgiełku znaleźć można również w parku Ueno. Poza tym z tego miejsca uda się szybko dotrzeć do ogrodu zoologicznego, Tokijskiego Muzeum Narodowego czy też licznych wystaw, świątyń i pawilonów.

Tokijskie Muzeum Narodowe zajmuje aż 5 budynków i warto zarezerwować sobie na zwiedzanie go przynajmniej jeden dzień. Mieści on w sobie wystawy dotyczące sztuki azjatyckiej, różnorakich wykopalisk archeologicznych czy Japonii.

Tokio słynie zaś przede wszystkim z placu znajdującego się przed stacją metra Shibuya. Stanowi on esencję ruchliwego tłumu, który związany jest nierozerwalnie ze stolicą. Plac otaczają niezwykle wysokie budynki ze stali i szkła. Popularnym miejscem spotkań jest zaś teren wokół posągu psa ze spiżu, który znajduje się na lewo od wyjścia z placu.

Tokio to także świątynie. Warto przede wszystkim zobaczyć świątynię Meiji-jingu, który zachwyca surowością i szlachetnymi liniami architektury, buddyjską świątynię Senso-ji, która stanowi jedną z najstarszych w całym mieście oraz świątynię Ueno Toshouguu.

tokio

Do Tokio najlepiej udać się wiosną lub jesienią. Wiosną bowiem można rozkoszować się widokiem kwitnących wiśni, trwa ona od marca do maja, a jesienią wiśnie zaczynają nabierać barwy złotej. To okres od września do listopada. Zima natomiast jest tu bardzo mroźna, lato zaś niezwykle upalne.

Do wjazdu do kraju nie jest potrzebna wiza, nie trzeba też robić żadnych szczepień.

Tokio
Przewiń do góry