Hiszpania

Hiszpania to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Zachwyca on widokami, pyszną kuchnią oraz licznymi atrakcji, które ubarwią każdą podróż. Wybierając się do Hiszpanii w celu odpoczynku na plaży warto wybrać Baleary, archipelag ulokowany w zachodniej części Morza Śródziemnego w pobliżu wschodniego wybrzeża lub też hiszpańskie wybrzeże.

W skład Balearów wchodzi około 200 wysp, z których najbardziej popularnymi są Majorka, Ibiza, Formentera, Minorka oraz Cabrera. Każda z nich na pewno okaże się rajem dla odwiedzających ją plażowiczów i miłośników promieni słońca. Poza tym można bawić się tu od wieczora do rana i zapomnieć o całym świecie.

hiszpania4

Także hiszpańskie wybrzeże nie rozczaruje. Najczęściej kojarzone jest ono z Costa Brawą, Costa del Sol lub też z przepiękną Barceloną. To region, który zachwyca różnorodnością, lecz żeby go poznać naprawdę trzeba na to zarezerwować sporo czasu.

Na północno-wschodnim wybrzeżu znajduje się plaża, która przez wielu uważana bywa za najlepszą miejską plażę w całej Europie. To La Concha. Znajduje się ona blisko granicy z Francją i czaruje przede wszystkim idealnymi warunkami do słonecznych kąpieli oraz niezwykle eleganckim kurortem – San Sebastian. Będąc tutaj warto także skosztować niezwykłego przysmaku jakim jest belgijska odmiana tapas – pintxos.

Cudownym miejscem okaże się również Huelva. Jej wybrzeże oraz klimat sprawiają, że to raj dla miłośników sportów wodnych. Z powodzeniem można tu spróbować żeglowania, kitesurfingu, windsurfingu czy też nurkowania. Tutejsze plaże zachwycą i pozwolą wspaniale się zrelaksować.

hiszpania2

 

Miejscem wartym odwiedzenia jest także Kadyks. To najstarsze miasto Europy, które niemal w całości otoczone jest wodą. Przepiękna plaża oraz dostęp zarówno do Morza Śródziemnego jak i Oceanu Atlantyckiego sprawia, że to rejon wyjątkowy. Będąc tu warto spróbować tutejszej kuchni a zwłaszcza owoców morza oraz świeżych ryb.

Hiszpańskie wybrzeże jest w sezonie odwiedzane rok rocznie przez około 30 milionów turystów. Warto więc wybrać się poza sezonem, ponieważ wtedy w dalszym ciągu można liczyć na wspaniałą pogodę, a ceny i długość kolejek zmniejszają się.

Hiszpania
Przewiń do góry