Turcja

Turcja to piękny kraj znajdujący się na półwyspie Azja Mniejsza i częściowo też w Europie. To raj dla miłośników pięknych plaż i gorących słonecznych promieni. Pogoda zachwyca a liczne atrakcje sprawiają, że bardzo chętnie się tu wraca.

Jednym z najczęściej odwiedzanych regionów Turcji jest wybrzeże Morza Egejskiego, które zajmuje zachodnią część kraju. Także tutaj ulokowane są jedne z ciekawszych kurortów, takich jak Icmeler, Marmaris, Oludeniz czy Bodrum.

W Marmaris można wspaniale się bawić podczas uprawiania sportów wodnych, takich jak narty wodne, rowery czy paragliding. Oczywiście dzięki niesamowitym rafom koralowym także nurkowanie tutaj to istna przyjemność. Dodatkowym atutem tego miejsca jest dzika przyroda i cudowne widoki. Bogactwo zabytków i niezwykle ciekawe życie nocne sprawia, że można się tu naprawdę dobrze bawić.

Niezwykły jest także Bodrum. Kurort ten jest niezwykle barwny i interesujący. Prócz krystalicznie czystego morza i turkusowych zatoczek na zainteresowanych czekają również ruiny Mauzoleum, które kiedyś określano mianem jednego z siedmiu cudów świata.

Unikalnym miejscem, które odnaleźć można nad brzegami Morza Śródziemnego jest niewątpliwie także Alanya. To zarówno niezwykle nowoczesny kurort jak i raj dla tych, którzy kochają średniowiecze i podziemne atrakcje. Najpopularniejszą formą spędzania czasu są tutaj rejsy wycieczkowe, które umożliwiają zwiedzenie takich atrakcji jak jaskinia Dim czy Jaskinia Piracka.

Tureckie wybrzeże posiada także taki skarb jak miejscowość Kemer. To nie tylko znane kąpielisko, czy również miejsce, w pobliżu którego znajdują się dwa niesamowite antyczne miasta – Olympos oraz Phaselis. Poza tym Kemer fascynuje widokami i bliskością gór.

Do Turcji najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. W sezonie bowiem, który trwa od czerwca do września jest nie tylko wyjątkowo gorąco, ale i niezwykle tłoczno. Wybierając się do tego kraju nie trzeba przejmować się szczepieniami, bowiem nie ma takiego wymogu, jednakże należy wyrobić wizę, która uprawniać będzie do pobytu w Turcji. W 2014 roku przeprowadzony został program Promesa, którego celem było zwiększenie świadomości i poziomu wiedzy o Polskiej kulturze wśród mieszkańców Turcji: 2014 Promesa Turcja – mkidn.gov.pl

turcja2

Turcja
Przewiń do góry