Włochy

Calabria, Włochy

Włochy to idealny kierunek na urlop nie tylko dla miłośników historii. Słońce, wspaniałe nadmorskie kurorty oraz czysta woda i malowniczy krajobraz zapewnią chwilę odpoczynku osobom, poszukującym chwili relaksu na piaszczystych plażach.

Włoskie akweny morskie

Turyści spragnieni słonecznych kąpieli i aktywnego wypoczynku w morzu znajdą we Włoszech moc wrażeń i niezapomnianych atrakcji. Państwo oblewane jest przez wody czterech akwenów Morza Śródziemnego. Na północno zachodnim wybrzeżu znajduje się Morze Liguryjskie, na zachodnim Morze Tyrreńskie, południowa część kraju położona jest nad Morzem Jońskim, zaś wschodnie wybrzeże nad Adriatykiem.

Kurorty idealne na urlop

Jedną z najbardziej popularnych miejscowości, zlokalizowanych nad Morzem Tyrreńskim jest pełna uroku Amalfi, usytuowana w regionie Kampania. Miasto stanowi dawną kolonię rzymską, która kusi malowniczym skalistym wybrzeżem oraz zapierającym dech w piersiach, zabytkowym centrum ze starymi kamienicami na głównym placu i wspaniałą katedrą Duomo. Osoby, szukające chwili spokoju mogą udać się do jednej z wielu kameralnych restauracji na wolnym powietrzu, zaś miłośnicy słońca z pewnością poczują się jak w raju, opalając się na skalistej, choć miejscami również piaszczystej plaży.

Kolejnym kurortem, do którego warto się wybrać na wczasy jest, znane z Festiwalu Piosenki Włoskiej, San Remo. Miasteczko znajduje się w północno zachodniej części kraju, nad Morzem Liguryjskim, w obrębie tzw. Riwiery Włoskiej, graniczącej z francuskim Lazurowym Wybrzeżem. Czyste piaszczyste plaże, malownicze widoki oraz krystaliczna woda o przepięknym błękitnym kolorycie stwarzają idealne warunki do biernego odpoczynku na wybrzeżu.

Planując wakacje we Włoszech warto również pomyśleć o wypoczynku, na zlokalizowanym w południowo wschodnich Włoszech, półwyspie Gargano, tuż nad Morzem Adriatyckim. Do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych należą tutaj m.in.: San Giovanni Rotondo, Mattinata, Vieste oraz Monte Sant’Angelo. Półwysep uważany jest za prawdziwy raj na Ziemi. Krystalicznie czysta woda o lazurowym kolorycie, wapienne skały, bajkowe zatoczki oraz długie, szerokie i piaszczyste plaże pozwolą się zrelaksować i uciec od rzeczywistości.

Wyspy

Włochy to również piękne wyspy, które przyciągają turystów na wakacje. Jedną z najpopularniejszych jest Sycylia, nazywana Wyspą Słońca ze względu na największa w Europie liczbę dni słonecznych. Jednym z symboli Sycylii, jest oczywiście Etna – najaktywniejszy wulkan na kontynencie.  Sycylia przyciąga wspaniałą architekturą takich miast jak Taormina, Palermo czy Syrakuzy. Do tego oczywiście piękna słoneczna pogoda, piaszczyste plaże i turkusowa woda zachęcająca do kąpieli. Sycylia to idealne miejsce na wakacje dla tych którzy chcą odpocząć na plaży, pozwiedzać wspaniałe miejsca i zasmakować słynnej włoskiej kuchni. Ofert na wakacje na Sycylii można szukać na http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sycylia/ ,a dodatkowych informacji o wyspie i porad praktycznych co i gdzie zobaczyć na blogu http://pozornie-zalezna.blog.pl/2015/08/20/sycylia-wakacje-samochodem-dookola-wyspy/.

Włochy
Przewiń do góry